خرید چسب دوقلو جلاسنج

 

چسب های دوقلو جز قوی ترین چسب های دنیا می باشند و در ایران برند جلاسنج این محصول را در دو نوع شفاف و معمولی برای خریداران و مصرف کنندگان تولید و عرضه می کند.
چسب های دوقلو نمونه ای از چسب های اپوکسی هستند که از تراکم دو ماده شیمیایی نیلوپروپان و اپیکلرهیدرین یا اپوکسی پلی امید تولید می شوند. این چسب از دو قسمت و در دو تیوپ مجزا تشکیل می شود که نام تجاری ان نیز به همین دلیل انتخاب شده است. در تیوپ یا قسمت اول ماده چسب دار و در قسمت دوم یک کاتالیزور وجود دارد. با ترکیب ماده چسب دار و کاتالیزور، عمل خشک شدن چسب و عمل چسبانندگی سرعت می یابد. این چسب قوی ترین چسب دنیاست و در صنایع هواپیما سازی، خودرو سازی و حتی پل سازی کاربرد فراوانی دارد.
این چسب از قدرت و سرعت گیرایی بسیار بالایی برخوردار است و در برابر شرایط اب و هوایی و دمای بالا استحکام بسیار خوبی از خود نشان می دهد.
این چسب در ایران توسط چندین شرکت تولید می شود که برند جلاسنج یکی از بهترین انها می باشد. این شرکت در سال ۱۳۸۵ توسط کارافرین موفق به نام اقای کاظم نوارچی تاسیس گردید و با تولید براق کننده فلزات در کارگاهی کوچک شروع به کار کرد و به همین دلیل به نام جلاسنج شهرت یافت و امتداد این شروع به تولید چسب های خانگی و صنعتی و پولیش اتومبیل و بتونه تا حال حاضر ختم شده است.
این شرکت چسب دو قلو را در دو نوع شفاف و معمولی تولید می نماید که در زیر به معرفی انها می پردازیم.

چسب دوقلو معمولی
این چسب برای چسباندن فلز و شیشه و سرامیک و چوب به جز پلاستیک های نرم قابل استفاده است. این چسب که در بسته بندی های ۱۸ گرمی بسته بندی می شود و بعد از ترکیب شدن در دمای اتاق یا ۲۵ درجه سانتی گراد حدود ۵ دقیقه زمان مصرف دارد و پس از گذشت ۱۰ دقیقه گیرایی خود را بدست می اورد و بعد از دو دقیقه کاملا سفت و سخت می شود و به نهایت قدرت خود می رسد. برتری این چسب نسبت به نوع شفاف در مقاومت حرارتی بالا می باشد. اگر در نوع اتصال تحمل دما نیز مهم باشد باید این نوع را خریداری کرد.

چسب دوقلوی شفاف
این چسب در بسته بندی های ۱۵ گرمی یعنی با اختلاف سه گرم کم تر نوع معمولی بسته بندی می شود و همان طور که گفته شد در صورتی که در اتصال دما نقش مهمی نداشته باشد می توان از این نوع برای چسباندن شیشه و فلز و سرامیک و چوب استفاده کرد. از این چسب نیز نمی توان برای اتصال پلاستیک های نرم و چوب استفاده نمود. این چسب یک ویژگی بازر دارد و ان خاصیت ارتجاعی پس از مدت زمان خشک شدن و نداشتن رنگ است. این نوع نیز پس از ترکیب دو قسمت تا ۵ دقیقه زمان مصرف دارد و ۱۰ دقیقه بعد به گیرایی می رسد و پس از دو دقیقه به طور کامل سفت می گردد.

ویژگی های چسب دوقلو جلاسنج
همان طور که گفته شد این چسب نوعی از چسب اپوکسی محسوب می شود و تا حدود زیادی از ویژگی های چسب های اپوکسی به ارث برده است و از این رو دارای مشخصات فنی خوبی است.
این چسب با دارا بودن خواص چسب اپوکسی از قدرت چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است.
این چسب پس از خشک شدن تغییر حجم نمی دهد. تغییر حجم در چسب ها پس از خشک شدن باعث خرابی محل اتصال می شود.
عمر بسیار طولانی از دیگر مشخصات این چسب است.
قابلیت سنباده خوری و اره شدن پس از گیرایی کامل از قابلیت های دیگر این چسب محسوب می شود.
مقاومت حرارتی طولانی نسبت به چسب های دیگر
این چسب تاریخ انقضای طولانی دارد و مدت ها می توان ان را در انبار ها نگهداری نمود.
مقاومت در برابر اب و رطوبت از دیگر ویژگی این چسب است.

نحوه استفاده از چسب دوقلو جلاسنج
ابتدا محلی غیر از سطح تماس را تمیز نموده و به میزان حجمی یکسان از دو تیوپ را روی هم بریزید و تا حدود سی ثانیه به خوبی انها را با هم ترکیب کنید، چسب اماده شده را در مدت زمان ۴ دقیقه مصرف نمایید. در صورتی که چسب خارج از محدوده مورد نظر شما ریخته شد بین ۵ تا ۸ دقیقه که چسب گیرایی کمی دارد با ابزار تیز اضافات چسب را ببرید. باید حدود ۱۰ دقیقه قطعه ها را بدون تکان نگه دارید. با گذشت دو ساعت می توانید از قطعات چسب خورده استفاده نمود با اینکه تا حدود ۲۴ ساعت مدام گیرایی و قدرت چسب بیش تر می شود. در هنگام استفاده از چسب مواظب باشید که چسب به رزوه های درب قوطی مالیده نشود.

خصوصیات و ویژگی های فنی چسب های دوقلو شفاف و معمولی
چسب های نوع شفاف بی رنگ می باشند و با چسبندگی بسیار بالایی روی شیشه می چسبند و قیمت بالاتری نسبت به نوع معمولی دارند با اینکه از مقاومت حرارتی کم تری نیز برخوردارند.
دمای محیط بروی مدت زمان خشک شدن چسب تاثیر عمده ای دارد. هر چه دما بالتر باشد چسب زودتر خشک می شود. با بالا بردن دما تا ۷۰ درجه سانتی گراد قدرت چسب به طرز شگفت انگیزی بالا می رود و این تفاوت قدرت تا حد ۴ نیوتن نیز می رسد.
چسب های اپوکسی مدت زمان گیرایی بالایی دارند اما در صورتی که مایل باشید در زمان کم تری به گیرایی کامل قطعات دست یابید می توانید از چسب های ۷۰۶ اف و ۷۰۶سی استفاده کنید.

 

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید


 

مطالب ویژه