فروش عمده چسب پی وی سی ایزو

 

چسب ایزو جهت اتصال انواع پروفیل ها و لوله های پی وی سی اب و فاضلاب توسط شرکت مهرتابان پرشین منطبق بر استانداردهای روز دنیا و با بالاترین کیفیت تولید و به صورت عمده در این سامانه برای دسترسی راحت تمام هموطنان به فروش می رسد.

در بازار چسب کشور شرکت های متعددی اقدام به تولید چسب پی وی سی نموده اند که شرکت مهرتابان پرشین از جمله انهاست. این شرکت وابسته به گروه صنعتی ایزو می باشد و توانست در سال ۱۳۷۲ به طور رسمی ثبت گردد و فعالیت خود را در زمینه تولید چسب پی وی سی و پرامرها و رنگ های پرایمری اغاز نماید. در سبد محصولات چسبی این شرکت برندهای ایزو و ایرسا و تانجیت به عنوان چسب های حلالی چی وی سی به چشم می خورند همان طور که می دانید برای اتصال انواع لوله ها و اتصالهایی که از جنس پی وی سی باشند قابل استفاده هستند.

پی وی سی چیست و چرا باید با چسب مخصوصی چسبانده شود؟
پی وی سی معروف در بین مردم یا پلی وینیل کراید مهندسین شیمی یک پلاستیک مقاوم و ارزشمند از خروجی های پتروشیمی دنیاست که روز به روز با قابلیت های انحصاری و خاص خود و قیمت مناسبی که دارد جایگزین بیساری از مواد و مصالح و تجهیزات پلاستیکی و حتی فلزی شده اند و این جایگزینی در حال گسترش نیز هست مانند کفپوش های پی وی سی. البته محصولات جدیدی نیز با توجه به قابلیت ها و نیازهای مردم نیز از این ماده بیشمار تولید شده است.
از پی وی سی های خروجی مراکز پتروشیمی جهان حدود نیمی در صنعت ساختمان به کار می رود. ساختمان همواره حساس ترین چیز برای بشر از گذشته تا به حال به عنوان سر پناه بوده است و بشر بهترین مصالح را برای ساخت این سرپناه به کار برده است بنابر این پی وی سی دارای فاکتورهای لازم برای حضور در این حریم و حفظ ارامش و پناه بشر را داشته است. کارت های مغناطیسی بانکی و پنجره ها و درزگیرها و در لباس و کابل و … نیز به وفور به کار می روند.
پی وی سی ها از حساسیت بالای در اتصال به هم و دیگر سطوح یا قطعات برخور دارند که از نوع ساختار پلاستیکی و هم چنین حساسیت های محل های نصب نشات می گیرد.

چسب های پی وی سی
حساسیت های ذکر شده از همان ابتدای ساخت مصنوعات پی وی سی مد نظر قرار گرفت و با توجه به ساختار پلاستیکی این ماده چسب ها به عنوان بهترین اتصال دهنده برای انها انتخاب شدند و شرکت های مطرح محصولات شیمیایی دنیا دست به تولید چسبی با نام چسب پی وی سی نمودند. این چسب بر پایه رزین های پی وی سی در درصد وزنی ۲۰ و سیکلوهگزان با درصد وزنی ۵۰ و تتراهیدرو فوران با درصد وزنی ۳۰ تولید شده اند و هنوز نیز این سه ماده به عنوان پایه این چسب حلالی استفاده می شوند اما با توجه به نوع کاربرد تخصصی که پیدا می کنند مواد افزودنی دیگری به انها افزوده می شود.

چسب پی وی سی خوب
چسب پی وی سی جز چسب های سمنت حلالی است. پایه تمام این چسب ها رزین های پی وی سی است که عمدتا در چند کشور اروپایی تولید می شود و اصولا از نوع درجه یک استفاده می شود. اما مهم ترین بخش یک چسب سمنت حلالی، خواص حلال های به کار رفته در ان است. سیکلو هگزان و تترافوران از مهم ترین حلال های این چسب هستند و مهم ترین خواص ان ویسکوزیته و بو و رنگ و نقطه جوش و قدرت حلالیت و قیمت می باشد. در این چسب باید حدود ۸۰ درصد وزن به حلالی با بالاترین کیفیتاختصاص داده شود. خریداران چسب پی وی سی در این خصوص می توانند به مشخصات فنی چسب به روی بسته بندی مراجعه کنند و از این درصد اطمینان حاصل نمایند. البته برای اطمینان بیش تر باید سعی نمود چسب هایی را خریداری نمود که منطبق بر استانداردهای جهانی هم چون ASTM2564 و DIN16970 و سازمان استاندارد کشورمان باشند و در این خصوص دارای گواهینامه های لازم باشند.

 

   

مطالب ویژه