فروش چسب پی وی سی تانگیت هنکل

 

تانگیت هنکل المان سهم بالایی را از فروش در بازار به خود اختصاص داده است تا جایی که چسب پی وی سی با شکل و رنگ بسته بندی ان شناخته می شود.
همان طور که می دانید چسب پی وی سی هنکل در بازار چسب از پرفروش ترین چسب های حلالی به شمار می رود و اکثر مصرف مصرف کنندگان چسب پی وی سی را با رنگ بنفش و شکل بسته بندی و حتی لوگوی بسته بندی این برند المانی می شناسند تاجایی که اصلا به اسم ان نیز دقت نمی کنند و هر محصولی که با ان شمای ظاهری ببینند را تایید و خرید می کنند. در حال حاضر نیز شرکت های داخلی و خارجی زیادی برای فروش بیش تر از شکل ظاهری این برند کپی برداری می کنند، از این رو بر ان شدیم که در این پسب درباره چسب پی وی سی اطلاعات جامعی را در اختیار همکاران عزیز قرار دهیم.

چقدر پی وی سی را می شناسید؟
پی وی سی کلمه اختصاری از یک ماده بسیار پر ارزش صنعت پتروشیمی جهان به نام پلی ونیل کلراید است. این ماده پلاستیکی بدلیل کاربرد بالایی که امروزه در صنایع مختلف پیدا نموده، حجم بالایی از تولید مراکز پتروشیمی جهان را به خود اختصاص داده است و حدود پنجاه درصد این تولید در صنعت ساختمان به کار گرفته می شود.


اما چرا پی وی سی توانسته است تا این حد در صنعت ساختمان گسترش یابد؟
این ماده که از مشتقات نفتی و شیمیایی بدست می اید بسیار ارزان تر از اکثر مصالح ساختمانی مانند چوب و سیمان و سفال و سنگ است. حسن دیگر پی وی سی سرهم بندی و اتصال سهل و اسان ان است که در مصالح ساختمانی دیگر کم تر دیده می شود. البته نسبت به اسیب های زیست محیطی این ماده در اینده نگرانی هایی وجود دارد.
امروزه در پیرامون ما کم تر وسیله ای را می توان یافت که در ان از پی وی سی استفاده نشده باشد. از کفپوش زیر پایمان از مواد به کار رفته در کفش پایمان و دکمه و متعلقات لباسمان و کارت بانکی در جیبمان، پوسته های کابل ها، سیم ها، در توپ های بازی، لوله ها و صفحات گرامافون و لوازم داخلی منزل از این ماده استفاده شده است.
استفاده این ماده در تولید لوله های اب و فاضلاب و لوله های انتقال اب در زمین های کشاورزی و باغی با توجه به ارزان بودن و انعطاف بالا و اتصال راحت به شدت گسترش یافته است.

اتصال صفحات پی وی سی به یکدیگر
همان طور که گفته شد پی وی سی یک پلاستیک سخت و فشرده است که با افزودن روان کننده ها مانند فتالیت، فرم نرم و انعطاف پذیری به خود می گیرد. با توجه به این جنس نمی توان از روش هایی مانند جوشکاری یا اتصال های غیر دائم مانند پیچ و مهره و موارد دیگر برای اتصال قطعات پی وی سی استفاده نمود. چسب ها به عنوان بهترین و مطمئن ترین و ارزان ترین راه اتصال این مواد به هم در نظر گرفته شده اند.
پی وی سی ها سطوح صاف و صیقلی دارند و از طرفی جنس میکروسکوپی خاصی دارند که به راحتی با هر چسبی به هم اتصال نمی یابند یا در صورت اتصال به راحتی شکننده و سست می شوند. از این رو چسب های مخصوص برای اتصال انها با همین نام پی وی سی تولید و به بازار عرضه شدند.

چسب پی وی سی
چسب های پی وی سی در دسته چسب های حلالی قرار می گیرند. چسب های حلالی نوعی از چسب ها هستند که در ترکیب انها دو نوع ماده شیمیایی به کار برده می شود. یکی قسمت چسب دار یا جز اصلی چسب و دیگری قسمت حلال چسب است. در این نوع چسب، حلال پس از کاربرد و گذشت زمان تبخیر می شود و در نهایت ماده چسب دار بروی محل اتصال باقی می ماند و سبب اتصال محکم و پایدار بروی دو سطح تماس می گردد.
در چسب پی وی سی ماده چسب دار رزین های پی وی سی با گرید های مخصوص و حلال ها تترا هیدروفوران تثبیت شده و سیکلو هگزان هستند. در ترکیب این چسب پایدارکننده هایی مخصوص و نیز موادی جهت افزایش پرکنندگی مانند تولوئن به کار می رود.

کاربرد چسب پی وی سی
از این چسب می توان برای اتصال کلیه سطوح پی وی سی به یکدیگر استفاده نمود اما عمده کاربرد ان در اتصال لوله های انتقال اب و فاضلاب در تاسیسات ساختمانی و شهری و نیز شبکه های انتقال اب روستایی و انتقال اب در زمین های کشاورزی و باغی اشاره نمود.

ویژگی های چسب پی وی سی خوب
با توجه به کاربرد چسب پی وی سی و محل و محیط کاربرد ان باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:
چسبندگی و تحمل تنش برشی قوی و بالا از مهم ترین ویژگی هایی است که باید این چسب داشته باشد تا بتواند کشش لوله ها در حالت عمودی و افقی را به خوبی تحمل کند. این لوله ها به طور مداوم در برابر جریان اب و فاضلاب قرار دارند، بنابر این باید نسبت به رطوبت مقاوم و کاملا اب بند باشند. برای اینکه هیچ گونه نشتی از محل اتصال وجود نداشته باشد باید ماده چسب از پرکنندگی خوبی برخوردار باشد که تمام فضای سطح تماس را پوشش دهد و جای هیچ گونه نقطه ای را جهت نشت باقی نگذارد. در این لوله ها امکان جریان اب گرم وجود دارد از طرفی نیز می توانند در محلی به کار برده شوند که در معرض تابش افتاب باشد لذا باید در برابر گرما و حرارت نیز مقاوم باشند و در اصطلاح خود را رها نکنند. جریان اب در لوله ها و قرار داشتن انها در زیر خاک سبب ایجاد الکتریسیته ساکن در لوله و سطوح اتصال می شود که باید ساختار چسب در برابر ان نیز مقاوم باشد. بر کسی پوشیده نیست که در این لوله ها مواد خورنده و شیمیایی همراه با فاضلاب و فضولات انسانی جریان دارد و مقاومت چسب در برابر انها یکی از شروط جدایی ناپدیر چسب پی وی سی خوب است. پتانسیل پایین ترک خوردگی نیز در ویژگی های این چسب از اهمیت بالایی برخوردار است. شفافیت و یکنواختی ماده چسب، نداشتن حالت ژله ای نیز از مشخصات ظاهری این چسب است .
در ساختار این گونه چسب ها برای افزایش قدرت پرکنندگی از یک ماده شیمیایی که جز ترکیبات اروماتیک و مشتقات بنزن به کار می رود که به شدت سمی است و در دراز مدت اسیب های جدی به ریه ها و کلیه ها وارد می کند . بنابر این نداشتن تولوئن نیز از واجبات یک چسب خوب است.

بسته بندی چسب های پی وی سی
چسب های پی وی سی برای سهولت مصرف کنندگان متناسب با نیاز و نوع کاربریشان در اشکال تیوپی و قوطی بسته بندی می شوند. اصولا حجم بسته های تیوپی صد میلی لیتر و قوطی های ۲۵۰ و ۵۰۰ گرمی است.

استاندارهای لازم چسب پی وی سی
در کشور های صنعتی برای چسب پی وی سی استانداردهای متنوع و سخت گیرانی وجود دارد که از جمله انها می توان به ASTM-2564 و BS4346 و DIN16970 و گواهینامه های مختلف ایزو در سطوح مختلف اشاره نمود. سازمان ملی استاندارد ایران نیز بر اساس استانداردهای جهانی، اقدام به تدوین کد ملی استاندارد ۱۱۷۴ در خصوص این نوع چسب نموده است. یکی از بهترین روش های اطمینان از کیفیت یک برند چسب پی وی سی داشتن این استانداردها می باشد.

اشنایی اجمالی با برندهای چسب پی وی سی
در بازار داخل برندهای متنوعی از چسب پی وی سی وجود دارد. از برندهای خارجی می توان به اکفیکس, تانژیت، مپل مکس، ای بی سی، اوهو و … نام برد. در میان برندهایی ایرانی نیز ایزو و ایرسا و تانجیت و تانگیت و تایگر و کاسپین و ترکش و استحکام و رویال می توان اشاره نمود. که برای اشنایی با انها می توانید به پست های نوشته شده قبلی مراجعه نمایید و یا با کارشناسان فروش بازار چسب ایران جهت کسب اطلاعات بیش تر تماس حاصل نمایید.

چسب پی وی سی هنکل المان
هنکل المان یکی از ابرقدرت های تولید محصولات شیمیایی در جهان با بیش از یک قرن سابقه درخشان و داشتن امپراتوری صادرات این محصولات در پنجاه کشور جهان است. در سبد محصولات این شرکت انواع چسب ها وجود دارد که بیش تر انها برای اولین بار در این این شرکت تولید و به جهان معرفی شده اند. چسب های پی وی سی جز تولیدات با کیفیت این برند معتبر المانی است. این چسب از حدود پنجاه سال پیش در این شرکت تولید و به سراسر قاره اروپا و امریکا و برخی از کشور های اسیایی و افریقایی صادر می گردد و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان تحت لیسانس تولید می شود.
چسب پی وی سی این شرکت با نام تجاری تانژیت در انواع مختلف برای کاربرد های مختلف تولید می شود که در ایران بیش تر نوع فشار قوی و فشار ضعیف ان خریداری می شود.
این چسب در ایران توسط شرکت صنعتی هنکل در شهرک کاوه قزوین با نام تجاری تانگیت تولید و به سراسر کشور پخش می گردد و تمام ویژگی هایی که برای یک چسب خوب پی وی سی در بالا ذکر شد را در بالاترین حد کیفیت دارا می باشد و داشتن استانداردهای ذکر شده نیز گواه بی چون و چرای این مطلب است. این چسب نیز در بسته بندی تیوپی و قوطی به ترتیب صد میلی لیتر و ۲۵۰ و ۵۰۰ گرمی بسته بندی می شود.
از مهم ترین ویژگی های ممتاز این چسب که باید مدنظر مصرف کنندگان باشد نداشتن تولوئن در ترکیب این چسب است.

   

مطالب ویژه