نمایندگی فروش عمده چسب پی وی سی

 

در این پست با مدیر فروش سامانه بازار چسب ایران به عنوان بزرگترین نمایندگی و مرکز فروش عمده چسب پی وی سی مصاحبه ای جهت آشنایی با این محصول ترتیب داده ایم.
در این قسمت با مدیر فروش سامانه بازار چسب ایران پس از یک خوش و بش معمول، مصاحبه و گفتگویی دوستانه جهت آشنایی با چسب های پی وی سی ترتیب داده ایم. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی مکانیک هستند و حدود پنج سال است که در زمینه خرید و فروش چسب فعالیت گسترده ای داشته اند. امیدواریم با سوالات مطرح شده در این بخش پاسخگوی سوالات خریداران عمده و مصرف کنندگان این نوع چسب قرار بگیرد.

مهندس نژاد لطف کنید و خلاصه رزومه کاری خودتان را برای خوانندگان این پست بیان کنید؟
من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات هستم و حدود پنج سال است که به طور مستقیم در زمینه خرید و فروش انواع چسب فعالیت می کنم. فعالیت من از مدیر فروشی یک شرکت تولیدی چسب های ساختمانی در اصفهان شروع شد و با مدیریت فروش چند برند خارجی چسب ترکیه ای و آلمانی ادامه پیدا کرد و ۲ سال گذشته که با شرکت های آراد برای اولین بار در کشور آشنا شدم و اقدام به فروش مجازی چسب نمودم و در حال حاضر به عنوان مدیریت فروش و بازاریابی سامانه بازار چسب ایران فعالیت می کنم.

در این سامانه چه نوع چسب هایی به فروش می رسد؟
این سامانه فقط یک سایت یا مرکز خرید و فروش اینترنتی نیست و مشاوره تولید و سرمایه گذاری، بازاریابی و تبلیغات بخش عمده از فعالیت بازار چسب ایران است. در این سبد محصولات این مرکز انواع چسب های ساختمانی و صنعتی و عمومی در متنوع ترین برندهای ایران و جهان وجود دارد.

چسب پی وی سی هم جز چسب های این سبد هست؟
بله انواع برندهای چسب پی وی سی ایرانی در این مرکز در حجم بالا در سال های گذشته خرید و فروش شده است و امیدواریم که در سال آینده به کشور های همسایه صادرات داشته باشیم.

لطف کنید و در مورد چسب پی وی سی و کاربردهای آن توضیحات مختصری برای آشنایی بیان کنید؟
این چسب مانند بسیاری از انواع دیگر چسب های صنعتی به صورت تک جزئی است و متناسب با نوع کاربری آن از رزین های پی وی سی که از انعطاف بالایی برخوردار هستند تولید می شود. این چسب دارای عملکرد سریع و چسبندگی و استحکام بالا و مقاومت در برابر هر گونه نم و رطوبت است و جهت چسباندن پروفیل های پی وی سی و لوله های آب و فاضلاب فشار قوی طراحی گردیده است.
از این محصول برای اتصال صفحات و لوله های پی وی سی فشار ضعیف و قوی آب و فاضلاب و … استفاده می شود.

لوله های پی وی سی چه فرقی با دیگر لوله ها دارند که برای اتصال آنها یک نوع چسب خاص به کار می رود؟
ماده سازنده این لوله ها همان طور که از نامش پیداست پی وی سی یا پلی وینیل کلرید است که از مهم ترین محصولات صنعت پتروشیمی است و حدود نیمی از تولید کشور در این زمینه مصارف ساختمانی دارد که بخش عمده آن تولید همین لوله ها و پروفیل هاست. کارت های مغناطیسی و صفحات گرامافون و بدنه نوعی پنجره و توپ های بازی و پوسته سیم های الکتریکی هم از این ماده ساخته می شود.
لوله های پی وی سی عایق الکتریکی هستند، در برابر باز ها و اسیدها و نمک ها مقاوم می باشند و در برابر مواد شیمیایی و خاک و آب بسیار مقاوم است.
با توجه به ماهیت پلاستیکی این لوله ها امکان جوشکاری یا رزوه کاری برای اتصال آنها به یکدیگر وجود ندارد و بهترین راه برای اتصال آنها استفاده از چسب هاست. چسب هایی که ویژگی های خاصی مانند جنس پی وی سی دارند.

این چسب از چه موادی تولید می شود و چه ویژگی هایی دارد؟
همان طور که قبلا هم گفتم این چسب از رزین های مخصوص بر پایه پی وی سی تولید می شوند و کلا ماهیت شیمیایی دارند. این چسب ها باید همانند لوله به آب و خاک و مواد شیمیایی دیگر و اسیدها و بازها و نمک ها مقاوم باشد. چسبندگی بالا و عملگرایی سریع همراه با انعطاف جهت سهولت کار و نصب لوله ها از دیگر ویژگی این چسب است.

چه برندها و مارک هایی از این چسب در کشور وجود دارد؟
در سال های گذشته این مارک ها به چند برند خاص خارجی ختم می شد ولی در حال حاضر برندهای متنوعی از کشورهای اروپایی و ترکیه و هم چنین مارک های ایرانی در بازار وجود دارد. تانگیت هنکل آلمان یا اکفیکس و تولیدات شرکت های داخلی رازی و کاسپین و سینا و مهرتابان از جمله آنهاست.

این چسب ها ویژگی خاصی هم باید داشته باشند؟
نداشتن تولوئن و مقاومت در برابر حرارت و عدم ترک خوردگی با گذشت زمان از مهم ترین ویژگی های بازر یک چسب پی وی سی خاص است.

توصیه ای برای مصرف کنندگان این چسب دارید؟
متاسفانه این چسب برای اولین بار توسط شرکت های اروپایی تولید شده است و با برندهای همین کشورها به ایران وارد شده و از گذشته مورد استفاده مردم قرار گرفته و به آنها عادت کرده اند و جایگزینی از تولیدات داخلی هنوز امکان پذیر نشده است. این عادت تا جایی پیشرفته است که اگر بی کیفیت ترین تولید داخل را درون جعبه های برندهای خارجی قرار دهیم مصرف کننده به عنوان چسب بسیار عالی خارجی از آن نام می برد.
در حال حاضر در کشور این چسب با بالاترین کیفیت و بهترین مواد اولیه تولید و عرضه می شود و متاسفانه برای حل مشکل فروش در بسته بندی های مشابه برندهای خارجی بسته بندی می شود. این در حالی است که همان طور که گفته شد این چسب از پی وی سی که تولید پتروشیمی های کشور خودمان است تولید می شود و برندهای خارجی نیز از آن ها استفاده می کنند.
امیدوارم با کالاها و تولیدات داخلی کشورمان مهربان تر باشیم.

در پایان نمونه ای از برندهای داخلی این چسب را نام می برید؟
کاوه، کاسپین، تایگر،تارنیت، تانجیت، تانژیت، ایرسا، ایزو و ….

 

 

 

   

مطالب ویژه